درباره چاپ آلبوم عکس بیشتر بدانیم

درباره چاپ آلبوم

آیا عکاس بوده و به دنبال یادگیری طراحی آلبوم یا چاپ عکس های خود در یک آتلیه هستید؟ برای چاپ آلبوم عکس نکات بسیار ریز و البته ساده ای وجود دارد که اگر آن ها را بیاموزید، به یک صحاف ماهر تبدیل می شوید.

اغلب افراد برای تولد کودکان خود، مراسم عروسی یا دیگر مناسبت های ویژه به دنبال این هستند که عکس های گرفته شده را به صورت نفیس و زیبا نگهداری کنند. داشتن یک آلبوم عکس این امکان را به شما می دهد که با دقت فراوان از عکس های ارزشمند خود برای سال های طولانی مواظبت کنید. اما برای چاپ آلبوم عکس چه نکاتی مهم است؟

چاپ آلبوم دیجیتال چگونه است؟

چاپ آلبوم دیجیتال

احتمالا این روزها با نام آلبوم های گوناگون نظیر ژورنالی، دیجیتال، ایتالیایی و غیره آشنا شده اید و به دنبال آن هستید که تفاوت هر یک را بدانید. کتاب عکس، آلبوم ژورنالی، ایتالیایی یا دیجیتال همگی به نوعی از آلبوم گفته می شود و به این دلیل نام ایتالیایی دارند که اولین بار در کشور ایتالیا چاپ این نوع از آلبوم ها رایج شد.

نام آلبوم های دیجیتال نیز به این دلیل است که در گذشته آلبوم ها و عکس ها به صورت آنالوگ یا سنتی بوده و روز نگاتیو ذخیره و در تاریکخانه چاپ می شد. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی این قوانین تغییر کرده اند. حتی برخی از آتلیه های عکاسی هستند که امکان چاپ عکس های شما را دارند! برای آنکه بدانیم چاپ آلبوم های دیجیتال چگونه است، ابتدا باید با مراحل آن آشنا شویم.

مراحل چاپ کتاب عکس

اگر جشن عروسی شما در پیش است یا اینکه به عنوان یک عکاس به دنبال آشنایی با مراحل چاپ آلبوم می‌گردید، این مراحل به شرح زیر هستند:

·         طراحی؛

·         چاپ؛

·         صحافی؛

·         جلدسازی.

برای اینکه تجربه عکاسی حرفه ای پیدا کنید و آتلیه شما یکی از مشهورترین ها به شمار رود، از یک گرافیست حرفه ای و کاربلد برای طراحی صفحات چاپ کتاب عکس استفاده کنید. همچنین برخورداری از ماشین آلات به روز چاپ با قابلیت چاپ کتاب عکس تا ۳۲ بیت رنگی و با کیفیت HD تاثیر بسزایی در کار شما دارد.

استفاده از چسب های مخصوص با برندهای خارجی برای صحافی جلد کتاب نیز یکی از ترفندهای مهم در چاپ آلبوم به شمار می رود. زیباترین جلدها را انتخاب کرده و به مشتری خود احترام بگذارید.

انواع جلد آلبوم

انواع جلد آلبوم

یکی از ویژگی هایی که بسیاری از آتلیه ها را از دیگران متمایز و برتر کرده، استفاده از آلبوم های جدید و مدرن است. با توجه به اینکه آلبوم دیجیتال برای اولین بار در ایتالیا رونمایی شد، مواد اولیه آن نیز متعلق به این کشور بوده و از کیفیت مرغوبی برخوردار هستند.

چاپ کتاب عکس با جلدهای گوناگونی انجام شده که مطابق با سلیقه مشتری و البته سوژه عکس انتخاب می شود. برخی از آلبوم ها با جلدهای نفیس و ضخیم چام می گردند. این نوع جلدها به عنوان آلبوم عروسی جذابیت خاصی دارند. صفحات این آلبوم از ورقه های PVC ساخته شده اند.

نوعی دیگری از چاپ وجود دارد. صفحات آن نازک بوده و برای عکس های فانتزی مانند عکس کودک بسیار مناسب است. در بین صفحات این نوع آلبوم از چسب های مخصوصی استفاده شده که جلد آن ها را نرم و انعطاف‌پذیر می کند.

یکی از پرطرفدارترین آلبوم ها نیز آلبوم ژورنالی نام دارد. اغلب از جنس گلاسه بوده و به صورت دورو چاپ می شوند. اغلب برای نامزدی و عکس های رئال این نوع آلبوم انتخاب خوبی است.

انواع برش آلبوم

برای چاپ کتاب های عکس و آلبوم باید به نوع برش نیز توجه شود که ورق زدن صفحات آلبوم به راحتی صورت گرفته و دوام صفحات بالا رود. این برش ها شامل گوشه تیز، گوشه نیم گرد و گوشه تمام گرد است. با توجه به سلیقه مشتری یکی از این برش ها را انتخاب کنید.

جنس جلد آلبوم و رنگ های آن

جنس جلد آلبوم و رنگ ها

برای چاپ کتاب های عکس، انتخاب جلد مناسب، باعث جذابیت آلبوم شده و البته بر دوام آن نیز می افزاید. جلدهایی با جنس چرم اغلب مناسب آلبوم های برگ عروس بوده و آلبوم های جیر برای عکس های نامزدی و فانتزی جذابیت بی‌شماری دارد. البته نوعی آلبوم نیز دارای جنس کاغذی بوده که برای عکس های اسپرت بسیار پرطرفدار هستند. هریک از این آلبوم ها نیز رنگ های گوناگونی دارند که بهتر است مطابق با تم عکس ها انتخاب شود.

در نهایت توصیه می کنیم که به روز باشید

به عنوان نکته انتهایی، توصیه می کنیم که با رعایت نکات بالا، سعی کنید همواره به روز باشید و خواسته مشتری را نیز مدنظر قرار دهید. قبل از چاپ آلبوم اطلاعات لازم را در اختیار مشتریان قرار داده و از رقیبان پیشی بگیرید. شما می توانید به راحتی سفارش چاپ عکس خود را بصورت آنلاین در سایت چاپو انجام دهید.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments