چرا چاپ روی جعبه پیتزا مهم است؟

چرا چاپ روی جعبه پیتزا مهم است

یکی از محبوب ترین غذاهای دنیا، پیتزاست. این نوع غذای فست فودی پس از آماده سازی و ارسال به خانه مشتری در جعبه هایی قرار می گیرد. جعبه پیتزا انواع مختلفی دارد که روی برخی از ان ها نام و نشان رستوران نیز درج شده است.

در واقع اگر جعبه هایی که پیتزا در ان ها قرار می گیرد، هیچگونه طرح و نوشته ای رو آن ها درج نشده باشد، ذهن مشتری را به خود مشغول می کند! در واقع جعبه های بدون چاپ گاهی نشانه ای از بی کیفیت بودن غذابا حتی غیر بهداشتی بدون آن هستند.

برای آنکه به شغل، حرفه، غذای تولیدی و مشتری خود احترام بگذارید و ارزش آن ها را بالا ببرید، بهتر است از در خرید جعبه پیتزا عمده خود را بصورت جعبه های جذاب، به روز، طرح دار و رنگی استفاده کنید. در ادامه به شرح انواع مختلف این بسته بندی ها می پردازیم.

جعبه پیتزا های جدید

چندین نوع بسته بندی برای پیتزا وجود دارد که با توجه به نوع پیتزا و سلیقه سفارش دهنده انتخاب می شوند. برخی از این جعبه ها به شرح زیر هستند:

·جعبه های مربعی؛

·جعبه های مثلثی؛

·بسته بندی های دو تیکه؛

·جعبه های دسته دار؛

·جعبه مستطیلی؛

·جعبه هشت ضلعی؛

·جعبه شش ضلعی.

جعبه های دسته دار، هشت ضلعی و شش ضلعی از بسته بندی های جدید و به روز هستند. برای تولید این جعبه ها از دستگاه های مخصوصی استفاده می شود که به خوبی تمامی ضلع ها روی یکدیگر قرار بگیرد. همچنین حمل جعبه های دسته دار برای مشتری آسان تر است. جعبه های مثلثی نیز ایده جالبی برای پیتزاهای مثلثی به شمار می روند.

جعبه پیتزا های جدید

جعبه پیتزا متفاوت

اگر قصد دارید در بین دیگر فست فودی ها، جعبه های پیتزای ( جعبه پیتزا ایفلوت ) شما متفاوت باشد، بهتر است آن ها را رنگی سفارش دهید. اغلب جعبه های دو تکه به این صورت سفارش داده می شوند. به این منظور درب پیتزا با توجه به رنگ برندتان طراحی خواهد شد. سپس با درج نام و تصاویر دلخواه روی بسته بندی جلوه ویژه ای را به آن داده می شود.

ناگفته نماند تمامی مدل ها قابلیت رنگی بودن دارند؛ اما بهتر است یک قسمت از جعبه مانند درب آن را رنگی سفارش دهید که جذابیت بیشتری داشته باشد. همچنین اغلب جعبه های رنگی نظر مشتری را به خود جلب می کند و در بازاریابی تاثیر دارد. برای سفارش جعبه و دیدن نمونه های بیشتر جعبه سازی چاپو از صفحه اصلی سایت ما دیدن کنید.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments