چاپ جعبه دارویی

تولید  جعبه دارویی 

طراحی جعبه دارو

طراحی جعبه های دارو با استفاده از چاپخانه مجهز و استفاده از کاغذ های بهداشتی در گروه چاپو انجام میشود. جعبه دارو را با چاپ جعبه ایندربرد بیشتر انجام میشود که هم طراحی زیبا تری روی آن چاپ میشود و هم کیفیت عالی دارد.

چاپ و طراحی جعبه دارویی
تولید بسته بندی دارو
تولید بسته بندی دارو

تولید بسته بندی خاص با طراحی ها روز برای انواع دارو های با مجوز در گروه جعبه سازی چاپو صورت میگیرد. 

جعبه های دارو در رده محصولات بهداشتی قرار می گیرند که مطابق با استانداردهای خاصی باید تولید شوند. در تولید جعبه دارو باید مقواهای کاملا بهداشتی به کار رود. همچنین اشکال و رنگ هایی متناسب با دارو باید روی جعبه ها قرار چاپ شود. از صفحه چاپ روی جعبه دستمال کاغذی بازدید کنید.

اغلب داروهای خارجی دارای بسته بندی های شکیل و وسوسه کننده ای هستند؛ به همین دلیل برای داروهای ایرانی نیز باید جعبه های ویژه ای تولید شود که با مشابه خارجی خود توان رقابت داشته باشند. طبق بررسی های انجام شده، کیفیت داروهای ایرانی کاملا مشابه با داروهای خارجی است؛ اما کیفیت پایین و سادگی بیش از حد بسته بندی ها مانع از بازاریابی مطلوب آن ها می شود.

یکی از موارد مهمی که در تولید جعبه دارو و سپس فروش آن تاثیر دارد، چاپ های اختصاصی روی جعبه هاست. بسته بندی دارو نشان دهنده کیفیت دارو و میزان اثرگذاری آن است؛ به همین دلیل نظر مصرف کنندگان را به خود جلب کرده، یا حتی امکان دارد مصرف کننده از خرید دارو صرف نظر کند.

بسته بندی داروهایی که برای کودکان و نوجوانان است، باید حاوی تصاویر رده سنی آن ها باشد. در تولید این جعبه ها باید از طرح هایی استفاده شود که علاوه بر سادگی، اعتماد مصرف کننده را به خود جلب کند. همچنین برای هر دارو باید یک فونت، رنگ، لوگو و طرح خاصی به کار رود که دارو را در ذهن مشتری تصویرسازی کند.

رنگ و طرح روی جعبه های دارویی باید مطابق با شکل و شمایل قرص، کپسول یا پماد باشد. همچنین اطلاعات دارو باید به دو زبان فارسی و انگلیسی روی بسته بندی ها چاپ شود.

روی جعبه های دارو نام و لوگوی شرکت داروسازی باید چاپ شده که باعث شناخت شرکت سازنده در ذهن مشتری می شود. به طور کلی در چاپ جعبه دارو باید از طرح های ساده کمک گرفت. در واقع مصرف کنندگان روی جعبه های دارو به دنبال نوع دارو، دز دارو، نام دارو، مشخصات تکمیلی و هشدارها می گردند.

در تولید جعبه های دارو از سه نوع مقوا شامل ایندربرد، پشت سفید و گلاسه استفاده می شود. هر یک از این مقواها کیفیت و مقاومت متفاوتی دارند. همچنین قیمت هر یک از بسته بندی ها با توجه به مقوای استفاده شده متفاوت است. برخی از مقواها سبک هستند که برای قرص های کوچک به کار می روند. برخی دیگر از بسته بندی ها از مقوای ضخیم تولید شده اند که اغلب برای قرارگیری شیشه های شربت مناسب هستند. همچنین اندازه هر جعبه متناسب با محتوای آن تعیین می شود.

تولید جعبه ها باید مطابق با استانداردهای بین المللی باشد. در ساخت جعبه دارو باید از رنگ های مناسب برای درج هشدارها استفاده شود. این رنگ ها از سوی سازمان مربوطه قبلا اعلام شده است. همچنین اطلاعات دارو باید به طور کامل و بدون کاستی باشد. برخی از جعبه ها دارای خط بریل نیز هستند که باید هنگام تولید به طور برجسته روی آن ها قرار بگیرند. تاریخ تولید و انقضای داروها نیز هنگام ساخت جعبه باید روی آن ها درج شود.

Subscribe
Notify of
guest
4 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
محمد رای
محمد رای
6 months ago
  • سلام برای یک دارو میخوام جعبه سفارش بدم میتونم چاپ جعبه دارویی که میخوام با ایندربرد باشه و طراحی ش برجسته سازی بشه ؟
ahmad23
ahmad23
6 months ago

در چاپ جعبه دارو از چه جنس مقوایی استفاده میشود ؟